Larvik Håndballklubb kan være reddet fra konkurs….

Nå ser klubben ut til å være reddet.

Larvik_1990Klubben

I en pressemelding fra fylkeskommunen i Vestfold informeres det om at flertallspartiene i fylket vil inngå en avtale med Larvik Håndball.

– FrP, Høyre, KrF og Venstre, som tilsammen utgjør posisjonen (flertallspartiene) i Vestfold fylkeskommune vil inngå en forpliktende samarbeidsavtale med Larvik Håndballklubb. En slik avtale vil kunne redde klubben fra konkurs.

Detaljene i avtalen er ikke kjent, men fylkeskommunen vil bidra med sårt trengte midler.

– Som gjenytelse vil klubben stille opp med treningssamarbeid mellom klubbens spillere og fylkeskommunens idrettselever, klubbens arrangementer vil benyttes som arena for relasjonsbygging og drøftinger mellom fylkeskommunen og kommuner/næringsliv og fylkeskommunen vil profileres som samarbeidspartner, heter det i pressemeldingen.

– Det har vært viktig for oss å benytte våre muligheter til å redde en av verdens beste håndballklubber, samtidig som det er til nytte for oss som fylkeskommune, sier Rune Hogsnes, gruppeleder fra Høyre.

Reklame